KLADKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO ZAKŘIVENOU DRÁHU
Zkosený váleček Beta/Beta3
Válečky BETA/BETA3 mají ocelové jádro, na kterém jsou nalisovány jednotlivé sekce z termoplastu se zkosením. U verze BETA jsou pouzdra a kluzné dráhy z termoplastu. U verze BETA3 jsou pouzdra z termoplastu a obsahují zapouzdřená ložiska 6202 s celoživotní náplní maziva.
Zkosený váleček Alfa/Gamma
Zkosené válečky ALFA/GAMMA mají ocelový plášť. Zkosené válečky ALFA mají předem promazaná radiální ložiska s kalenou a popuštěnou oběžnou dráhou. Řada GAMMA má zapouzdřená ložiska 6201 a 6202 s celoživotní náplní maziva, která jsou chráněna krytkou proti prachu, vyrobenou z termoplastu.
Válečky se souosými hřídeli řady Alfa
Válečky řady ALFA jsou tvořeny několika souosými válečky na jednom hřídeli. První bývá zpravidla pevný a další jsou posuvné. Pro přepravu balíků s velkou hmotností je doporučováno nahradit centrální hřídel podpůrnou strukturou, aby nedocházelo k prohýbání hřídele.
Hřídel s kladičkami
Kladičky mohou být vyrobeny z pozinkované oceli nebo termoplastu. Montují se na hřídeli v určených vzdálenostech. Kladičky z termoplastu zajišťují menší hlučnost a odolnost proti korozi nebo chemickým látkám. Podle přepravované hmotnosti lze uprostřed použít jednu nebo více podpůrných konstrukcí.
Zkosený váleček Beta/Beta3
Válečky BETA/BETA3 „CI“ mají ocelové jádro, na kterém jsou nalisovány jednotlivé sekce z termoplastu se zkosením. Pastorková řetězová kola jsou u verze BETA lícována a přivařena přímo na centrální ocelové jádro. Čela a kluzné dráhy jsou z termoplastu. U verze BETA3 jsou pouzdra a řetězová kola z termoplastu a obsahují zapouzdřená ložiska 6202 s celoživotní náplní maziva.
Zkosený váleček Gamma
Zkosené válečky GAMMA „CI“ mají ocelový plášť. Ložisková pouzdra a hřídele jsou rovněž vyrobeny z oceli a obsahují zapouzdřená ložiska typu 6201 a 6202 s celoživotní náplní maziva, která jsou chráněna krytkou proti prachu, vyrobenou z termoplastu.